Онлайн-зустріч “Шлях по зорях поета Закарпаття і Миколаївщини”

 

23 вересня успішно відбулася онлайн-зустріч “Шлях по зорях поета Закарпаття і Миколаївщини” в рамках обласного проєкту “Шануймо Поета: Дмитро Кремінь у пам'яті миколаївців”, ініційованого управлінням культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації. Учасниками події були Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва, Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва і Казанківська ЦРБ. 

Дмитро Кремінь уродженець звичайної закарпатської родини, з гірського села Суха що на Іршавщині. Митець поєднав у творчості і житті два такі несхожі українські регіони – Закарпаття та Миколаївщину.

2020 рік на Миколаївщині проходить під знаком вшанування пам'яті Дмитра Дмитровича Креміня — поета, публіциста, есеїста, перекладача, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

Про дитинство і юність Дмитра розповів рідний брат Іван Кремінь. Творчий шлях на Закарпатті розкрили проректор Закарпатської академії мистецтв, доцент, кандидат філологічних наук – Наталія Ребрик та  художник, мистецтвознавець, дослідник дерев'яних церков Закарпаття – Михайло Сирохман. Життя Дмитра Креміня на Миколаївщині згадували друзі та колеги.