В області визначили ЛІДЕРА ЧИТАННЯ

16 серпня 2019 року в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу „ЛІДЕР ЧИТАННЯ”.

         Всеукраїнський конкурс проводиться з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей спеціалізованими бібліотеками України для дітей за підтримки Міністерства культури України, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY й на обласному рівні – за сприяння департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації.

         На свято приїхали переможці І етапу Конкурсу, учні 5-6 класів, читачі районних/міських бібліотек для дітей, лідери читання.

         За умови Конкурсу вони мали створити відео тривалістю 1-3 хв., в якому ділиться враженнями від прочитаної книжки.

         На передодні компетентне журі опрацювали всі роботи учасників, що надійшли на електронну адресу бібліотеки та визначили переможця обласного етапу. Учасники виявились справжніми «гурманами», адже у своїх відео представили твори різних жанрів: сучасну українську і світову літературу, пригоди і детективи, містику і фантастику.

         Так як сьогоднішня подія була присвячена читанню й книзі, ми організувати творчу зустріч з Олександром Гаврошем, відомим закарпатським письменником, журналістом і драматургом. Автор пригодницьких повістей та п'єс для дітей, володар низки відзнак і нагород за твори для дітей. До слова, сьогодні автор презентував нові книги – «Музей пригод» та «Різдвяна історія ослика Хвостика».

         Голова журі Конкурсу Лідія Петрівна Повх, педагог, поетеса, член Національної спілки письменників України відмітила здібності й обдарування кожного з конкурсантів та наголосила, що переможця було вибрати нелегко. Оскільки це вже переможці районних та міських етапів, кожна дитина отримала подарунок і грамоту за активну участь у конкурсі.

         Отже, Лідером читання в Закарпатській області стала учениця 6-го класу, активна читачка Ужгородської міської бібліотеки для дітей, Тетяна Ленарт. Вона здобула головний приз – поїздку на Фестиваль дитячого читання, що відбудеться 1-3 вересня 2019 р. на базі Одеської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Катаєва.