Про нас

Комунальний заклад «Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва» Закарпатської обласної ради утворилася у 2002 році шляхом злиття Закарпатської обласної бібліотеки для дітей ім. Дмитра Вакарова та Закарпатської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Степана Вайди.

Сьогодні Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва – це сучасний інформаційний, культурний, освітній заклад. Розміщена в історичному центрі міста Ужгорода, у двох окремих будівлях. Головним напрямком діяльності книгозбірні є створення сприятливих умов для інтелектуального та культурного розвитку дітей та юнацтва; максимальне задоволення читацьких запитів, розширення сфери бібліотечних послуг; підтримка і розвиток дитячого та юнацького читання, популяризація цінності книги та бібліотеки на основі інноваційних методів; залучення дітей та підлітків до реалізації їх творчих здібностей, індивідуального творчого процесу; формування особистості на засадах патріотизму, національної самосвідомості, розвитку духовності, інтелекту та культури юного покоління; якісне та оперативне інформаційно-бібліографічного обслуговування, формування інформаційної культури користувачів, вивчення стану і тенденцій розвитку читання, стану бібліотечного обслуговування та забезпечення запитів користувачів; розвиток соціального партнерства на взаємовигідних умовах і спільних інтересах; виявлення та розповсюдження кращого досвіду роботи бібліотек з питань обслуговування дітей та юнацтва.

Закарпатська ОДЮБ обслуговує понад 15 тисяч користувачів-дітей, учнів шкіл м. Ужгорода, студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, вчителів та організаторів дитячого читання. Є найбільшою в області книгозбірнею дитячої літератури, фонд якої налічує понад 155 тис. примірників документів.

Важливою складовою діяльності бібліотеки стала організація та проведення різноманітних культурно-просвітницьких заходів, які позитивно впливають на її популярність, розширюючи її інформаційні та виховні можливості.